Vysvětlení techniky emoční svobody (EFT)

EFT návod 1: Co je to EFT?

Technika emoční svobody neboli EFT či poklepávání, je velmi jednoduchá metoda, jak si zdarma a rychle můžete sami pomoci od stresu a mnoha obtíží, zejména psychosomatických. 

Technika EFT přispívá k lepšímu soustředění a uvolnění. Propustíte stará, nefunkční přesvědčení či emoční traumata, jež vám bránila získat to, co si přejete, a dostat se tam, kam chcete. 

Kdybyste chtěli mou pomoc, dejte mi vědět, moc ráda se na to s vámi podívám, pomohu vám co nejefektivněji s aktuálním trápením, a naučím vás, jak si pak můžete ještě lépe pomáhat sami.

Technika emoční svobody

Přehled bodů, na které se "ťuká" při technice emoční svobody (EFT).
-
Začínáme na ruce, na malíkové hraně, tzv. bod "karate chop", v tomto místě přesekávají šaolinští mistři cihly 🙂 V bodě "karate chop" prohlásíme 3x "Přestože ... popis problému ... mám se ráda a přijímám se."
-
Tím se naše tělo jakoby otevře procesu, kdy budeme zpracovávat něco "škaredého", nepříjemného, ovšem tím, že do svého těla ťukáme, vysíláme mu uklidňující signály. Při této kombinaci dochází k přeprogramování mozku v reálném čase. Příště, až budeme v podobné situaci, která v nás donedávna vyvolala pocity, jež jsme pomocí EFT zpracovali, v té situaci příště zareagujeme klidem. Ať už úplným, nebo výrazně větším. Možná nás ta situace už vůbec nezraní. Nebo se dokonce může stát, že se už podobná situace nebude opakovat.
-
Na další body "ťukáme" v tomto pořadí: - kořen obočí u nosu - spánková kost vedle očí - pod okem - nad horním rtem - pod horním rtem - pod klíční kostí - pod paží
-
Na závěr se "ťuká" nahoře na hlavě, v takzvané "korunce" či "šišce" :-), kde se koncentruje mnoho zakončení energetických drah v těle, takže se tím naše série "ťukání" krásně uzavře.


Soňa Siepaková

❤️ Zpívám vlastní písničky. Učím jógu a práci s energií. Nabízím karty a terapii.❤️ I sing my songs. I teach yoga and energy work, offer cards and therapy. ❤️