Ukázka terapie s EFT
technika emoční svobody

Úleva s EFT: Pečuji už příliš

Tento díl terapie emoční svobody jsem nahrála pro klientku, která je velmi vytížená, ale hodná jako anděl. Už pár měsíců se musí starat o otce, který si zlomil nohu v kyčli a nemůže chodit. Otec jí to vůbec neulehčuje, odmítá cvičit se sestřičkami, které ho navštěvují, všechny pomocníky a návštěvy od sebe odhání, a neustále jen volá této klientce, jako by na ní visel. Vylévá si do ní navíc všechnu svou frustraci, jak nemůže chodit, a vůbec není slušný. 

Kéž tento díl pomůže všem, kdo se snaží být hodní, laskaví, chtějí pomoci těm méně šťastným, ale cítí se vyždímaní, nedocenění a přestává je to bavit. 

Technika emoční svobody

Přehled bodů, na které se "ťuká" při technice emoční svobody (EFT).
-
Začínáme na ruce, na malíkové hraně, tzv. bod "karate chop", v tomto místě přesekávají šaolinští mistři cihly 🙂 V bodě "karate chop" prohlásíme 3x "Přestože ... popis problému ... mám se ráda a přijímám se."
-
Tím se naše tělo jakoby otevře procesu, kdy budeme zpracovávat něco "škaredého", nepříjemného, ovšem tím, že do svého těla ťukáme, vysíláme mu uklidňující signály. Při této kombinaci dochází k přeprogramování mozku v reálném čase. Příště, až budeme v podobné situaci, která v nás donedávna vyvolala pocity, jež jsme pomocí EFT zpracovali, v té situaci příště zareagujeme klidem. Ať už úplným, nebo výrazně větším. Možná nás ta situace už vůbec nezraní. Nebo se dokonce může stát, že se už podobná situace nebude opakovat.
-
Na další body "ťukáme" v tomto pořadí: - kořen obočí u nosu - spánková kost vedle očí - pod okem - nad horním rtem - pod horním rtem - pod klíční kostí - pod paží
-
Na závěr se "ťuká" nahoře na hlavě, v takzvané "korunce" či "šišce" :-), kde se koncentruje mnoho zakončení energetických drah v těle, takže se tím naše série "ťukání" krásně uzavře.


Soňa Siepaková

❤️ Zpívám vlastní písničky. Učím jógu a práci s energií. Nabízím karty a terapii.❤️ I sing my songs. I teach yoga and energy work, offer cards and therapy. ❤️