Úleva s technikou emoční svobody (EFT)

Díl 11: Vánoce - Tloustnutí

Možná i pro vás jsou Vánoce spojené s horami dobrého jídla, do kterého se chcete pustit, ale zkušenosti z minula vás odrazují. Zase ztloustneš a nepůjde to shodit. “Teď se přejím a od ledna začnu cvičit.” Ale víte dobře, že od ledna budete mít v práci takový fičák, že to nebude reálné.

Lze se domluvit s tělem? Lze se přeprogramovat na nějaký způsob, jak si užívat jídla v klidu a harmonii beze strachu? Lze lépe komunikovat s tělem, kdy už má dost, nebo se s ním dokonce domluvit, ať tentokrát neukládá přebytky “na horší časy”, ať vám nekazí radost? 

O to se částečně pokouší toto video. Začíná úlevou od strachu z tloustnutí, který nám sám o sobě narušuje metabolismus. Končí napojením na vlastní duši a tělo, ať nás vedou jak se radovat beze strachu… 

Technika emoční svobody

Přehled bodů, na které se "ťuká" při technice emoční svobody (EFT).
-
Začínáme na ruce, na malíkové hraně, tzv. bod "karate chop", v tomto místě přesekávají šaolinští mistři cihly 🙂 V bodě "karate chop" prohlásíme 3x "Přestože ... popis problému ... mám se ráda a přijímám se."
-
Tím se naše tělo jakoby otevře procesu, kdy budeme zpracovávat něco "škaredého", nepříjemného, ovšem tím, že do svého těla ťukáme, vysíláme mu uklidňující signály. Při této kombinaci dochází k přeprogramování mozku v reálném čase. Příště, až budeme v podobné situaci, která v nás donedávna vyvolala pocity, jež jsme pomocí EFT zpracovali, v té situaci příště zareagujeme klidem. Ať už úplným, nebo výrazně větším. Možná nás ta situace už vůbec nezraní. Nebo se dokonce může stát, že se už podobná situace nebude opakovat.
-
Na další body "ťukáme" v tomto pořadí: - kořen obočí u nosu - spánková kost vedle očí - pod okem - nad horním rtem - pod horním rtem - pod klíční kostí - pod paží
-
Na závěr se "ťuká" nahoře na hlavě, v takzvané "korunce" či "šišce" :-), kde se koncentruje mnoho zakončení energetických drah v těle, takže se tím naše série "ťukání" krásně uzavře.


Soňa Siepaková

❤️ Zpívám vlastní písničky. Učím jógu a práci s energií. Nabízím karty a terapii.❤️ I sing my songs. I teach yoga and energy work, offer cards and therapy. ❤️