Úleva s technikou emoční svobody (EFT)

Díl 2: TouŽÍM po změně

Při natáčení tohoto dílu terapie emoční svobody jsem myslela na svou známou, která se cítí velmi vyčerpaná ve svém životě i podnikání, navíc i fyzicky ji trápí mnoho neduhů a zdravotních omezení. 

Jako by už neměla sílu něco změnit. A současně se bojí, že pokud zůstane takto vyhořelá a “bezvládně” se jen povleče ze dne na den, za chvíli se jí celý její svět zboří. Co si pak počnu? Strach nasazuje černé brýle. 

Ovšem možná dozrává čas na změnu… Pojďme dovolit své duši, ať nás touto změnou provede jemně, s láskou a méně dramaticky, než nám našeptávají obavy. Třeba je to cesta osvobození od toho, co už jsme přerostli, co nás už jen tíží a brzdí…

Technika emoční svobody

Přehled bodů, na které se "ťuká" při technice emoční svobody (EFT).
-
Začínáme na ruce, na malíkové hraně, tzv. bod "karate chop", v tomto místě přesekávají šaolinští mistři cihly 🙂 V bodě "karate chop" prohlásíme 3x "Přestože ... popis problému ... mám se ráda a přijímám se."
-
Tím se naše tělo jakoby otevře procesu, kdy budeme zpracovávat něco "škaredého", nepříjemného, ovšem tím, že do svého těla ťukáme, vysíláme mu uklidňující signály. Při této kombinaci dochází k přeprogramování mozku v reálném čase. Příště, až budeme v podobné situaci, která v nás donedávna vyvolala pocity, jež jsme pomocí EFT zpracovali, v té situaci příště zareagujeme klidem. Ať už úplným, nebo výrazně větším. Možná nás ta situace už vůbec nezraní. Nebo se dokonce může stát, že se už podobná situace nebude opakovat.
-
Na další body "ťukáme" v tomto pořadí: - kořen obočí u nosu - spánková kost vedle očí - pod okem - nad horním rtem - pod horním rtem - pod klíční kostí - pod paží
-
Na závěr se "ťuká" nahoře na hlavě, v takzvané "korunce" či "šišce" :-), kde se koncentruje mnoho zakončení energetických drah v těle, takže se tím naše série "ťukání" krásně uzavře.


Soňa Siepaková

❤️ Zpívám vlastní písničky. Učím jógu a práci s energií. Nabízím karty a terapii.❤️ I sing my songs. I teach yoga and energy work, offer cards and therapy. ❤️