Jak vypadá příběh, který vyprávíte při terapii?

Dvojice pod hvězdami

Je to opravdu příběh?

Po úvodním seznámení pro vás zvolím jeden ze dvou typů příběhů. Ten první je vedená meditace vhodná pro ty z vás, jež jsou během našeho setkání schopni se hlouběji uvolnit. Tj. netrpí třeba v danou chvíli silnou úzkostí, a jejich mysl nemá příliš silnou touhu zachovat si kontrolu. 

Vedená meditace využívá energie světelného těla, které vás zharmonizují, zklidní, ukonejší, a při tom vám budu vyprávět jakýsi psychologický příběh či vizualizaci, s níž se pokusíme společně vyřešit váš problém. Využívám tradiční škálu motivů, jako návštěva chrámu, kde dochází k léčení světlem, setkání s průvodcem, který vám něco sdělí či dá dárek, který potřebujete ke zvládnutí své situace, a mnoho dalších variací.

V případě, že máte mysl velmi aktivní a neposednou, využijeme spíš techniky emoční svobody (EFT). Nacítím se na vaše emoční a mentální tělo a pomohu vám pojmenovat, co si myslíte a cítíte. Přitom budeme ťukat na sérii akupresurních bodů v obličeji a po těle, jež jsou snadno dostupné díky tomu, že v těch místech vedou energetické dráhy např. přes kost (obočí, brada, klíční kost…). O těchto bodech a technice EFT se najdete na internetu spoustu informací zdarma, je jednoduchá a účinná (vědecky prověřená). 

Díky přesnému pojmenování toho, co vás trápí (pravda léčí), za současného „ťukání“ na zvolené akupresurní body, dochází k přeprogramování vašeho mozku v reálném čase na zklidnění. To znamená, že příště, až prožijete podobnou situaci, zareagujete klidem, namísto rozrušení, smutku apod., a taky je velmi pravděpodobné, že se s takovou situaci už ani nesetkáte. 

Také při využití techniky emoční svobody využívám na začátku energií světelného těla, abychom se vzájemně zharmonizovali, vyladili, a abych z vás dokázala „vyčíst“ to, co je pro vás nejlepší, co aktuálně nejvíc potřebuje „vynést na světlo“, co je připravené odejít. 

body EFT

Technika emoční svobody

Přehled bodů, na které se "ťuká" při technice emoční svobody (EFT).
-
Začínáme na ruce, na malíkové hraně, tzv. bod "karate chop", v tomto místě přesekávají šaolinští mistři cihly 🙂 V bodě "karate chop" prohlásíme 3x "Přestože ... popis problému ... mám se ráda a přijímám se."
-
Tím se naše tělo jakoby otevře procesu, kdy budeme zpracovávat něco "škaredého", nepříjemného, ovšem tím, že do svého těla ťukáme, vysíláme mu uklidňující signály. Při této kombinaci dochází k přeprogramování mozku v reálném čase. Příště, až budeme v podobné situaci, která v nás donedávna vyvolala pocity, jež jsme pomocí EFT zpracovali, v té situaci příště zareagujeme klidem. Ať už úplným, nebo výrazně větším. Možná nás ta situace už vůbec nezraní. Nebo se dokonce může stát, že se už podobná situace nebude opakovat.
-
Na další body "ťukáme" v tomto pořadí: - kořen obočí u nosu - spánková kost vedle očí - pod okem - nad horním rtem - pod horním rtem - pod klíční kostí - pod paží
-
Na závěr se "ťuká" nahoře na hlavě, v takzvané "korunce" či "šišce" :-), kde se koncentruje mnoho zakončení energetických drah v těle, takže se tím naše série "ťukání" krásně uzavře.
-
Zdroj obrázku: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Eft_punkte.jpg