Jak působí energie světelného těla?

Srdce, Světelný okruh

a PRO KOHO SE NEHODÍ?

Součástí našeho života je prožívání různých situací, které pro nás představují emoční, fyzickou, mentální, či duchovní výzvu. Energie světelného těla tyto problémy nevytváří, stejně jako nezpůsobují fyzickou, emoční, ani mentální nemoc.

Jste-li vystaveni vlivu energií světelného těla, dochází ve vás vlivem rezonance k harmonizaci emočního, mentálního a fyzického těla. Zvyšuje se množství a kvalita energie, jež vámi proudí. Jako když se “čistí potrubí”. V důsledku toho může docházet k “rozmotávání” emočního těla od mentálního a fyzického, “rozpouští se bloky”. Můžete si v této souvislosti začít uvědomovat různé emoce, vzpomínky či mít fyzické vjemy. 

Energie světelného těla nejsou svým charakterem terapeutické. Pracují na jiné úrovni, která vás vezme do vyšších prostor, a pomůže vám donést si tyto prostory zpátky do běžného života.  

Pokud se momentálně léčíte nebo jste v minulosti trpěli jakoukoli duševní chorobou, jako třeba maniodepresivní psychózou, bipolární poruchou, schizofrenií, nebo jinými mentálními či emočními problémy, nepouštějte se do kurzů světelného těla a neobjednávejte si terapii s energií světelného těla, dokud k tomu nebudete mít souhlas kvalifikovaného psychoterapeuta.

body EFT

Technika emoční svobody

Přehled bodů, na které se "ťuká" při technice emoční svobody (EFT).
-
Začínáme na ruce, na malíkové hraně, tzv. bod "karate chop", v tomto místě přesekávají šaolinští mistři cihly 🙂 V bodě "karate chop" prohlásíme 3x "Přestože ... popis problému ... mám se ráda a přijímám se."
-
Tím se naše tělo jakoby otevře procesu, kdy budeme zpracovávat něco "škaredého", nepříjemného, ovšem tím, že do svého těla ťukáme, vysíláme mu uklidňující signály. Při této kombinaci dochází k přeprogramování mozku v reálném čase. Příště, až budeme v podobné situaci, která v nás donedávna vyvolala pocity, jež jsme pomocí EFT zpracovali, v té situaci příště zareagujeme klidem. Ať už úplným, nebo výrazně větším. Možná nás ta situace už vůbec nezraní. Nebo se dokonce může stát, že se už podobná situace nebude opakovat.
-
Na další body "ťukáme" v tomto pořadí: - kořen obočí u nosu - spánková kost vedle očí - pod okem - nad horním rtem - pod horním rtem - pod klíční kostí - pod paží
-
Na závěr se "ťuká" nahoře na hlavě, v takzvané "korunce" či "šišce" :-), kde se koncentruje mnoho zakončení energetických drah v těle, takže se tím naše série "ťukání" krásně uzavře.
-
Zdroj obrázku: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Eft_punkte.jpg