Lavina

K textu písně Lavina mne inspiroval jeden můj student, který má v Alpách lyžařskou školu. Jelikož já zimu miluji spíš pohledem z okna, od teplých kamen, zkusila jsem si aspoň v této písni představit, jak vzrušující a krásné to může být, když žijete v drsných, větrných, mrazivých, vysokých horách, a užíváte si tam rychlého lyžování. 🙂 

Tato píseň je posledním příspěvkem do alba Písně proměny (2022), a naznačuje přechod od „mých osobních problémů“ k textům, v nichž se spíš vciťuji do jiných lidí, a situací. Těším se, že příští album, Písně kouzelnice (2023-24), bude díky tomu zas o něco zajímavější.

Píseň od Soni Siepakové z alba / zpěvníku Písně proměny (2022). Nahrávka Studio Jakubka Ostrava.

Lavina (Písně proměny)

Burácí laviny zpěv.

Hoří mi vzrušením krev.

Už ani nevnímám zimu.

Skáču přes kosodřevinu.

Od lyží oblaka sněhu.

Mysl mám stále ve střehu.

Slalomem řítím se níž.

Bezpečí skály už je blíž.

Miluji jiskřivé slunce.

Mrazivé kontury skal.

Vítr, co šlehá mne prudce,

Když z lanovky vysedám.

V horách trápení není.

Tíha zůstává při zemi.

Radost nahradila žal.

Strach jsem přírodě odevzdal.

Každá mince má dvě strany.

Led ztupí ostřejší hrany.

Postupně nacházím sílu

Přijímat vzestup i pád v míru.

 

2022 © Soňa Siepaková

Písně proměny

PÍSNĚ PROMĚNY

ČESKO-ANGLICKÉ ALBUM A ZPĚVNÍK (2022)
-
První album Soni Siepakové, Písně víly, s 22 českými a 22 anglickými písněmi, vzniklo v roce 2020 díky trpělivé pomoci a aranžmá od Vladimíra Klegy ze Studia Jakubka Ostrava. Díky pokračující úžasné podpoře od Studia Jakubka Ostrava, a také díky inspirujícímu vlivu Lubomíra Svobody ze skupiny Na Vteřinu, a díky výuce a aranžmá některých písní od Pavla Býmy / In The Shadow, se v roce 2022 zrodilo druhé album, Písně proměny, s 22 písněmi (většina je v češtině, několik rovněž v angličtině). Oba zpěvníky, Písně víly i Písně proměny, si můžete stáhnout zdarma v e-shopu na sonasiepakova.cz.