Pouta

Text k písni Pouta jsem složila pro kamaráda, který se mi zdál ve svízelné situaci. Chtěla jsem, ať to vyzní jako vyjádření zoufalství, které se pak v refrénu přerodí na novou sílu a naději. Když tento můj text uviděl Lubomír Svoboda, skoro okamžitě jej zhudebnil, že prý je to „zpěvné“. Pochopila jsem, že bych asi takhle měla psát častěji. 🙂 Jenže co nadělám, když mne většinou napadají spíš příběhy o dlouhých souvětích, s komplikovanou kombinací souhlásek… Ach jo. Refrén nakonec není až tak pozitivní, protože se Lubomírovi nejvíc zalíbilo dvojverší: Slza tiše ukápla na sevřené dlaně. Má slovo „dlaň“ velmi rád, najdete jej skoro v každém jeho textu… 🙂

Píseň od Soni Siepakové z alba / zpěvníku Písně proměny (2022). Melodie Lubomír Svoboda. Aranžmá In The Shadow. Nahrávka Studio Jakubka Ostrava.

pouta (Písně proměny)

Zas a znova se ti zdá,

Že se tvůj svět houpá.

Nad ránem myšlenka zlá,

Do snů se vloupá.

Bezmocný si připadáš,

Jako ve vězení.

Jednou se snad uzoufáš

K osvobození.

 

Tajně voláš o zázrak.

Prosíš odevzdaně.

Slza tiše ukápla na

Sevřené dlaně.

Všechno už si zkusil prý,

Prostě nejde to lépe.

Strachem svým odsouzený

Ve vysněném světě.

A v té chvíli, když jsi na dně.

Naděje se zrodila.

Jiskra síly náhle ladně

Pouta tvá prolomila.

Tajně voláš o zázrak.

Prosíš odevzdaně.

Slza tiše ukápla na

Sevřené dlaně.

 

2022 © Soňa Siepaková

Písně proměny

PÍSNĚ PROMĚNY

ČESKO-ANGLICKÉ ALBUM A ZPĚVNÍK (2022)
-
První album Soni Siepakové, Písně víly, s 22 českými a 22 anglickými písněmi, vzniklo v roce 2020 díky trpělivé pomoci a aranžmá od Vladimíra Klegy ze Studia Jakubka Ostrava. Díky pokračující úžasné podpoře od Studia Jakubka Ostrava, a také díky inspirujícímu vlivu Lubomíra Svobody ze skupiny Na Vteřinu, a díky výuce a aranžmá některých písní od Pavla Býmy / In The Shadow, se v roce 2022 zrodilo druhé album, Písně proměny, s 22 písněmi (většina je v češtině, několik rovněž v angličtině). Oba zpěvníky, Písně víly i Písně proměny, si můžete stáhnout zdarma v e-shopu na sonasiepakova.cz.