Ukázka terapie. Přetížení, neúspěch ve vztazích, tloustnutí...

Záznam z osobního setkání s klientkou

S klientkou, pro kterou byla tato terapie emoční svobody, se znám pár měsíců, a tento záznam mi dovolila provést poté, co jsme se spolu celý den pokoušely vymalovat její nový dům. 🙂 

Během společné práce na domě jsem si poslechla všechno možné, co ji trápilo, v čem stagnovala už mnoho let, a co se zhoršovalo zejména v oblasti zdravotního stavu. Na základě těchto informací, plus to, co jsem z ní cítila už od našeho prvního setkání, konkrétně trvalý neklid a sebe-kritiku, jsem vytvořila tuto sérii „ťukání“. 

Je to trochu delší a občas (zezačátku) používám i slova méně slušná, ale v podstatě jsem tak nějak kopírovala vyjadřování a slovník této klientky, tak se za to omlouvám všem, koho by to mohlo pobouřit. 🙂 Byla to série jen pro ni, ve chvíli, kdy jsem to začala nahrávat, jsem ještě neměla jasno, co s tou nahrávkou udělám. 

Ale myslím, že pokud vás trápí pracovní přetížení, osobní či vztahový neúspěch, drtivá sebekritika, nebo zdravotní potíže ze stresu, a zkusíte si „ťukat“ na akupunkturní body (viz obrázek níže) v souladu s touto nahrávkou, mohli byste také dojít ke zklidnění a nastartovat své vlastní samo-uzdravovací procesy v těle. Neboť tělu stačí mnohdy jen chvíle klidu, aby se znovu začalo dávat dohromady… 

body EFT

Technika emoční svobody

Přehled bodů, na které se "ťuká" při technice emoční svobody (EFT).
-
Začínáme na ruce, na malíkové hraně, tzv. bod "karate chop", v tomto místě přesekávají šaolinští mistři cihly 🙂 V bodě "karate chop" prohlásíme 3x "Přestože ... popis problému ... mám se ráda a přijímám se."
-
Tím se naše tělo jakoby otevře procesu, kdy budeme zpracovávat něco "škaredého", nepříjemného, ovšem tím, že do svého těla ťukáme, vysíláme mu uklidňující signály. Při této kombinaci dochází k přeprogramování mozku v reálném čase. Příště, až budeme v podobné situaci, která v nás donedávna vyvolala pocity, jež jsme pomocí EFT zpracovali, v té situaci příště zareagujeme klidem. Ať už úplným, nebo výrazně větším. Možná nás ta situace už vůbec nezraní. Nebo se dokonce může stát, že se už podobná situace nebude opakovat.
-
Na další body "ťukáme" v tomto pořadí: - kořen obočí u nosu - spánková kost vedle očí - pod okem - nad horním rtem - pod horním rtem - pod klíční kostí - pod paží
-
Na závěr se "ťuká" nahoře na hlavě, v takzvané "korunce" či "šišce" :-), kde se koncentruje mnoho zakončení energetických drah v těle, takže se tím naše série "ťukání" krásně uzavře.
-
Zdroj obrázku: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Eft_punkte.jpg