Ukázka sebe-léčení s EFT. Úzkost z disharmonie na dovolené.

Záznam z mého domácího sebe-léčení či sebe-reflexe s technikou emoční svobody

Tuto nahrávku jsem pořídila v den, kdy mne mnoho hodin pálila levá šíje na energetické dráze žlučníku. Žlučník společně se štítnou žlázou trpí, když nám někdo narušuje osobní hranice… S tím jsem měla od malička problém. Ačkoli už mám pocit, že jsem to řešila tisíckrát, tělo mi naznačilo, že se v mém podvědomí, někde hluboko, ještě nachází nějaká část, co potřebuje víc světla, co volá o mou pozornost. 

Tak jsem si sedla do postele, ať mne nikdo neruší, a zkusila „se opravit“ pomocí techniky emoční svobody (ťukání na body na obrázku níže) a sebe-reflexe (snažila jsem se vnímat, co cítím, co si myslím, co mne napadá). Hned na začátku jsem si uvědomila, že jsem to já, kdo lidem nabízí, aby překračovali mé hranice, protože chci, ať „je po jejich“, neboť se tím zvyšuje pravděpodobnost, že se budou cítit dobře a já po jejich boku zůstanu v bezpečí. Ale to já si tím škodím… Proč to stále dělám?

Na něco jsem přišla, a trochu se mi ulevilo. V ten den jsem ovšem potřebovala ještě několik kol, a zajít ještě mnohem hlouběji, zejména vyhrabat nevyléčené zbytky z traumat z dovolených s minulým partnerem a zas trochu to dětství… 

Tento záznam je na ukázku, jak techniku emoční svobody provádím já na sobě a na klientech. Pokud vám nejde tak dobře vnímat sami sebe, mohu vám při terapii pomoci tím, že budu „číst“ vaše energetické pole a vyjádřím nahlas, jak se možná cítíte či o čem jste přesvědčeni. Tím, že se tato pravda vyjádří otevřeně, ztrácí nad vámi svou sílu a dané téma se začíná léčit. V těle může docházet k rozmotání emočního těla od těla mentálního a/nebo fyzického (většinou se do sebe zamotají, když něco nestihnete prožít a pochopit, když něco potlačíte či zažijete trauma typu úraz či něco zlého). 

Když vyjádření svých myšlenek a pocitů spojíte s „ťukáním“, přeprogramováváte v reálném čase celou danou situaci na klid a bezpečí, otvíráte se lásce, a vaše tělo a psychika příště zareaguje mnohem lépe…

body EFT

Technika emoční svobody

Přehled bodů, na které se "ťuká" při technice emoční svobody (EFT).
-
Začínáme na ruce, na malíkové hraně, tzv. bod "karate chop", v tomto místě přesekávají šaolinští mistři cihly 🙂 V bodě "karate chop" prohlásíme 3x "Přestože ... popis problému ... mám se ráda a přijímám se."
-
Tím se naše tělo jakoby otevře procesu, kdy budeme zpracovávat něco "škaredého", nepříjemného, ovšem tím, že do svého těla ťukáme, vysíláme mu uklidňující signály. Při této kombinaci dochází k přeprogramování mozku v reálném čase. Příště, až budeme v podobné situaci, která v nás donedávna vyvolala pocity, jež jsme pomocí EFT zpracovali, v té situaci příště zareagujeme klidem. Ať už úplným, nebo výrazně větším. Možná nás ta situace už vůbec nezraní. Nebo se dokonce může stát, že se už podobná situace nebude opakovat.
-
Na další body "ťukáme" v tomto pořadí: - kořen obočí u nosu - spánková kost vedle očí - pod okem - nad horním rtem - pod horním rtem - pod klíční kostí - pod paží
-
Na závěr se "ťuká" nahoře na hlavě, v takzvané "korunce" či "šišce" :-), kde se koncentruje mnoho zakončení energetických drah v těle, takže se tím naše série "ťukání" krásně uzavře.
-
Zdroj obrázku: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Eft_punkte.jpg