Jako štěně

Písnička Jako štěně je takovým snovým poděkováním jednomu kamarádovi, který mne už dlouhé roky podporuje upřímným zájmem i v nejtěžších chvílích, přestože paradoxně skoro vůbec nemluví. Ale ženy mého typu to možná potřebují. 🙂 Tichý, až dětsky hravý úsměv, na který nemá věk žádný vliv, a věrnou náruč, na kterou je vždycky spolehnutí. Tento muž figuruje i jako jedna z postav prvního dílu mé knihy Milovaná Sluncem: Zahrada. 

Píseň od Soni Siepakové z alba / zpěvníku Písně proměny (2023). Nahrávka Studio Jakubka Ostrava.

Jako štěně (Písně proměny)

Jako štěně chci se tulit.

Na louce pak sudy kulit…

Na sluníčku bříško hřát. 

Potom pod kaštanem spát…

Chci zas vidět, jak se culíš.

Smát se, jak do kopce funíš. 

Čtu ti lásku v rysech tváře,

I když střídám kalendáře.

Děkuji, že v chvílích temna,

Umíš odrazit mne ze dna.

Zájem dává sílu vstát,

Kdykoli mám chuť to vzdát.

Jak včelka létám z květu na květ.

Prozkoumávám čarovný svět.

Díky, že si mohu hrát, 

s tím, kdo mne umí rozesmát. 

2022 © Soňa Siepaková

Písně proměny

PÍSNĚ PROMĚNY (2023)

ALBUM, ZPĚVNÍK, SBÍRKA BÁSNÍ
-
Toto mé druhé album, Písně proměny, obsahuje 23 písní (většina českých, pár v angličtině). V mém e-shopu si můžete Písně proměny stáhnout jako 3v1 - ZPĚVNÍK S NOTAMI pro vícehlasý, sborový zpěv + KYTAROVÝ ZPĚVNÍK s texty a akordy + SBÍRKA BÁSNÍ s fotkami (vhodné - po vytisknutí - i jako romantický dárek pro ženy).
-
Písně proměny se zrodily po téměř roce práce a zlepšování díky úžasné podpoře Vladimíra Klegy ze Studia Jakubka Ostrava, díky inspirujícímu vlivu Lubomíra Svobody ze skupiny Na Vteřinu, díky aranžmá některých písní od Pavla Býmy / In The Shadow, a díky skvělé zpětné vazbě a spolutvoření od zpěváka a kytaristy Tomáše Haryana.