Díl 1: Konečně u cíle

Toto je první díl (Konečně u cíle) Školy věčného mládí od Soni Siepakové

Čtyřicátnice Anežka se vlivem životní krize rozhodne vydat na vysokou, těžko přístupnou horu, aby zde nalezla Chrám Omládnutí

V rozhovorech s duhovou paní Sopdet, která zde přebývá, se dozví, jak si může každý z nás zachovat dlouhověkost a zlepšit zdraví.

Paní, já jsem sem nepřišla jen tak pro nic za nic. Bylo to moc těžké rozhodnutí. Mrzne tu, a cesta byla dlouhá. Prosím přijměte mne, nechejte mne, ať se tu alespoň malinko ohřeju. Jsem hrozně unavená. 

A co jsi hledala, že tě to zavedlo až sem? Zeptala se vysoká žena s duhově průsvitnou kůží. Z laskavých očí jí vyzařoval něžný jas. Hlas měla hluboký a klidný, jako by ji příchod návštěvnice nikterak nepřekvapil. 

Proč jsem přišla? Ani nevím, co hledám. Pronásleduje mne jakási vize vlastní mysterijní školy. Už přes deset let. Snažila jsem se na to zapomenout. Najít si muže, mít děti. Ale všechno se zhroutilo. Můj svět je naruby a cítím se tak smutně prázdná. Až ani nevím, jestli vlastně ještě po něčem toužím. Jen to volání neustávalo: 

Vystup na horu! Dojdi až tam, na vrchol! A uvidíš! Rozjasní se ti tvář. Poznáš, co je moudré. 

Spící víla, Alchymistický seriál Emilka a Alfréd

Takže hledáš moudrost? Ptala se opět duhová žena a trochu se zavrtěla ve svém lotosovém sedu. Byla opravdu vysoká, ale když seděla, nebylo to tak výrazné. Možná nechtěla svou návštěvnici vyděsit. Nabídni si támhle čaj. Je teplý. 

Poutnice se ihned vrhla ke konvici. Chvíli ji jen prsty objímala, aby jí rozmrzly. A nosem nasávala páru. Líce se jí zarděly od tepla. Nalila si do kalíšku trochu čaje a viditelně veselejší se pak obrátila zpátky k sedící paní. 

Děkuji vám. Vypadá to skoro, jako byste mne očekávala. To vy jste mne sem zavolala? Podivovala se návštěvnice. 

Jmenuji se Sopdet. Pravila něžně duhová obryně. 

Já jsem Anežka. Odvětila žena rychle.

Anežka, kněžka. Usmála se Sopdet. 

Kněžka? Ale ne. To zdaleka ne, vzácná paní. 

Sopdet. Opravila ji duhová žena. Neříkej mi paní. Jsem prostě Sopdet. 

A co to jméno znamená? 

To ti povím později. Vstala Sopdet a vydala se směrem k postranním dveřím. Odhrnula koberec, který odděloval místnosti, a pokynula Anežce, aby se vydala za ní. 

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Spící víla, Alchymistický seriál Emilka a Alfréd

LÉČIVÁ MODLITBA PRO VÁS

Děkuji, že jsem se dostala až sem. Do této chvíle, kdy se cítím tak, jak se cítím. Mělo to smysl. Začala jsem se ptát. Přestala jsem “spát”. Jsem lehce rozhozená ze všech těch změn a zvratů, ale děkuji za ně. Dovedly mně k tomuto okamžiku, kdy už mám sílu začít dělat něco jinak. Nevím, co přesně. Ale jsem připravena naslouchat. Otevírám se novým možnostem. Jasně, bojím se, co bude dál. Třesu se možná, ale už se nezavírám. To, že se mé tělo chvěje, značí, že mnou život začíná konečně proudit. Přestávám vzdorovat a popírat, že chci tu změnu. Já ji chci. Nový život mi teď začíná. Já se mu otevírám. Děkuji ti duše má, že mne tou proměnou provázíš. Že cítím tvou konejšivou lásku. Že se právě teď zklidňuji a cítím, jak mne objímáš. Jak mne láskyplný vesmír houpe v náručí a já jsem v bezpečí. Otevírám se své proměně. Vydávám se na cestu. S láskou mé duše.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *