Konečně u cíle

Toto je první díl (Konečně u cíle) seriálu Chrám věčného mládí od Soni Siepakové

Čtyřicátnice Anežka se vlivem životní krize rozhodne vydat na vysokou, těžko přístupnou horu, aby zde nalezla Chrám věčného mládí

V rozhovorech s duhovou paní Sopdet, která zde přebývá, se dozví, jak si může každý z nás zachovat dlouhověkost a zlepšit zdraví.

CHRÁM VĚČNÉHO MLÁDÍ: DÍL 1

Paní, já jsem sem nepřišla jen tak pro nic za nic. Bylo to moc těžké rozhodnutí. Mrzne tu, a cesta byla dlouhá. Prosím přijměte mne, nechejte mne, ať se tu alespoň malinko ohřeju. Jsem hrozně unavená. 

A co jsi hledala, že tě to zavedlo až sem? Zeptala se vysoká žena s duhově průsvitnou kůží. Z laskavých očí jí vyzařoval něžný jas. Hlas měla hluboký a klidný, jako by ji příchod návštěvnice nikterak nepřekvapil. 

Proč jsem přišla? Ani nevím, co hledám. Pronásleduje mne jakási vize vlastní mysterijní školy. Už přes deset let. Snažila jsem se na to zapomenout. Najít si muže, mít děti. Ale všechno se zhroutilo. Můj svět je naruby a cítím se tak smutně prázdná. Až ani nevím, jestli vlastně ještě po něčem toužím. Jen to volání neustávalo: 

Vystup na horu! Dojdi až tam, na vrchol! A uvidíš! Rozjasní se ti tvář. Poznáš, co je moudré. 

Spící víla, Alchymistický seriál Emilka a Alfréd

Takže hledáš moudrost? Ptala se opět duhová žena a trochu se zavrtěla ve svém lotosovém sedu. Byla opravdu vysoká, ale když seděla, nebylo to tak výrazné. Možná nechtěla svou návštěvnici vyděsit. Nabídni si támhle čaj. Je teplý. 

Poutnice se ihned vrhla ke konvici. Chvíli ji jen prsty objímala, aby jí rozmrzly. A nosem nasávala páru. Líce se jí zarděly od tepla. Nalila si do kalíšku trochu čaje a viditelně veselejší se pak obrátila zpátky k sedící paní. 

Děkuji vám. Vypadá to skoro, jako byste mne očekávala. To vy jste mne sem zavolala? Podivovala se návštěvnice. 

Jmenuji se Sopdet. Pravila něžně duhová obryně. 

Já jsem Anežka. Odvětila žena rychle.

Anežka, kněžka. Usmála se Sopdet. 

Kněžka? Ale ne. To zdaleka ne, vzácná paní. 

Sopdet. Opravila ji duhová žena. Neříkej mi paní. Jsem prostě Sopdet. 

A co to jméno znamená? 

To ti povím později. Vstala Sopdet a vydala se směrem k postranním dveřím. Odhrnula koberec, který odděloval místnosti, a pokynula Anežce, aby se vydala za ní. 

2020 © Soňa Siepaková

Spící víla, Alchymistický seriál Emilka a Alfréd

Chrám věčného mládí (již brzy)

Tento seriál na témata sebe-léčení a dlouhověkosti je určený jednak pro ty, kdo chtějí zůstat věčně mladí (tj. zůstat dlouho dokonale zdraví a svěží), a současně i pro všechny kdo jsou skutečně mladí nebo se tak cítí. Věčné mládí rovněž znamená, že se věnujeme svému vnitřnímu dítěti a fyzickému tělu, které je s ním úzce spjaté. Aspekty hravosti a ochoty sdílet, uvolněnosti a bezpečí, dobrodružství a poznávání, tvořivosti a spontánnost, jež si často spojujeme s mládím, dodají našemu životu jiskru v každém věku. 🙂 Seriál Chrám věčného mládí je právě v přípravě, již za nedlouho ovšem začne každý měsíc vycházet jedna epizoda o tom, jak můžeme nastolit harmonii sami v sobě na všech úrovních, např. mezi svými buňkami...
V e-shopu si záhy budete moci tento seriál stáhnout v češtině a angličtině jako e-knihy a audio-knihy v sériích po 33 epizodách. Na tyto příběhy později naváže online vzdělávání pohádkově meditativní formou s léčivými příběhy, zpěvem, ilustracemi, hudbou a možná i hrami. 🙂


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *