Kdo je Tom?

Tomášova zkušenost s reiki terapií a léčivým příběhem Soni Siepakové.

Jak probíhalo setkání a co Toma předtím trápilo? Jaký z toho měl pocit a prospěch?

Jak vám Tom sám poví v článku níže, je to mladý muž, který ke mne poprvé přišel na angličtinu krátce po svém rozvodu, v době, kdy ještě pracoval v technické firmě, kde byl viditelně nešťastný. 

Byl oblečený v černém tričku s hrůzostrašným obrázkem jakési metalové příšery a s anglickým názvem “repulsive”, tj odpudivý.

Dnes je z Toma úspěšný podnikatel na volné noze, a dlouhodobě spolupracuje s vlastním koučem. Má terapie byla pro něj doplňkem, trošku jsem mu ji vnutila, neboť jsem se nemohla dívat na ten jeho ekzém přímo na nose. 

Tomův popis terapie pochází sice z roku 2017, kdy jsem ještě přijímala klienty a studenty doma, ale je krásně stručný, praktický a věcný. 🙂

Tomova zkušenost s reiki terapií Soni Siepakové

MŮJ PŘÍBĚH SE SOŇOU

Soňu jsem skrze doporučení poprvé navštívil začátkem tohoto roku. Jako věčný student angličtiny jsem potřeboval pravidelný dohled a motivaci k učení.

Hned během prvního setkání jsem nabyl pocitu, že Soňa je velmi zkušený lektor, který se snaží přizpůsobit každému tak, aby pro něj výuka bylo co nejpříjemnější a přitom nejefektivnější. Po několika dalších sezení se z pocitu stala realita, díky které Soňu pravidelně navštěvuji dodnes.

U výuky angličtiny to však celé neskončilo. Už při prvním setkání jsem poznal, že Soňa je otevřená alternativnímu léčitelství a to na tolik, že provozuje léčivou poradnu. Sám jsem měl o principu její terapie nějaké povědomí, ale zdaleka nepřesahovalo vědomosti a zkušenosti, o jakých mi Soňa povídala. A jelikož mě v té době trápil ekzém v oblasti obličeje, o kterém jsem věděl, že je následkem dlouhodobého zadržování emocí, rozhodl jsem se podpořit jeho léčbu již zmíněnou terapií. 

Před prvním setkání jsem měl rozpačité pocity. Na jednu stranu jsem vůbec netušil co mě čeká, na druhou mě poháněla vlastní zvědavost. Co se se mnou bude dít? Jak rychle budu cítit nějaké změny? Budou vůbec nějaké? 

Začalo to zcela tradičně. Soňa mě přivítala ve své poradně a nabídla mi vodu nebo čaj. Tentokrát, místo na židli u stolu, na kterou jsem byl zvyklý, usadila mě do pohodlného křesla a přikryla dekou. Sama si sedla do svého křesla a začala mi povídat, co celé dnešní setkání bude obsahovat, jak to bude probíhat, co můžu pociťovat a uklidnila mě, že nemusím mít obavy z žádných nepříjemných otázek či vysvětlování mého problému. Překvapilo mě, že vlastně stačí jenom sedět, pozorovat třeba zapálenou svíčku či si zavřít oči a užívat si naprostého klidu a pozitivní energie, kterou byla místnost naplněna. O zbytek už se postará Soňa a její kyvadlo, které dle jejích slov reaguje na pokyny mé duše a intuice. 

A čím jsem si při tomto setkání prošel? Začalo to odpojením destruktivních vazeb na mé předky, které mé tělo vyčerpávaly a já díky nim nemohl být energeticky plně svobodný. Následovala chvilková meditace, restart, kdy mé tělo si začalo zvykat na nový způsob energetického fungování. Proběhlo i pročištění rodinné karmy, abych si emočními zraněními a myšlenkovými vzorci dál nezatěžoval svůj život. A na konec byla terapie zakončena energetickým posílením orgánů a zharmonizováním celého těla tak, aby mělo vše potřebné pro rychlou regeneraci. 

Celý průběh trval přibližně 40 minut a já během něho nepociťoval nic specifického. Pouze pokojný klid a uvolnění. Soňa mi na závěr povykládala poznatky, které během terapie cítila a dala mi doporučení, jak dál sám se sebou pracovat. Velmi se mi líbilo její přirovnání k rekonstrukci domu, kdy z počátku celá práce na změně působí giganticky až nezvladatelně, ale je třeba začít a postupnými krůčky docházet k viditelným změnám, až na závěr ladit úplné detaily. 

V mé velké překvapení přišel první následek terapie hned při cestě domů. Při jízdě autem mě začala extrémně pálit žáha. Vše jsem si však spojil s informacemi od Soni a odůvodnil opouštěním něčeho negativního, co ve mně dlouhou dobu vegetovalo. Soňa mi při dalším setkáním moji myšlenkou potvrdila. 

Od prvního terapeutického setkání uběhlo více než půl roku. Já tímto sezením, jen posunutým zase o krůček dál, prošel ještě dvakrát. Můj ekzém je téměř pryč. A příznivé změny začaly přicházet ve více rovinách.

Soně a její etiko-terapii přikládám velkou váhu k postupné změně mého života. Děkuji 🙂