Křoví

Epizoda 1, Křoví, ze seriálu o Emilce a drakovi Alfrédovi od Soni Siepakové.

Tyto krátké, tajemné příběhy o odvážné dívce Emilce a jejím moudrém rádci, drakovi Alfrédovi, přináší inspiraci, jak můžeme svými tvořivými sny a soustředěným záměrem i my napomáhat k obnově životního prostředí a zlepšení společensko-politické situace. 

EMILKA A ALFRÉD: EPIZODA 1

Emilka spěchala cestičkou přes louky, kopcovitou krajinou. Sluníčko pěkně peklo, zanedlouho dopila poslední doušek vody z lahve, kterou si nesla v batůžku. Už aby tu někde byla nějaká voda. Výhled do okolí byl velmi poutavý, v travnatých pláních kolem cestičky byly rozeseté květiny nejrůznějších barev, které občas tvořily celé koberce růžové, bílé, fialové…  

A v dáli se tyčily husté lesy, které svou tmavě zelenou lemovaly obzor. Jeden z těchto lesů byl cílem Emilky. Běžela tam předat důležité poselství o nebezpečí, které se blížilo pro tuto oblast. V její vesnici už lidé cítili pomalý příchod cizích, neznámých podivných lidí či bytostí s ne příliš zřejmými, a poněkud podezřelými úmysly. Jako by to byli nějací výzkumníci či osoby, kterým příliš nezáleží, co škody tu nadělají, neboť se sem pravděpodobně už nikdy nevrátí. 

Křoví, Seriál Emilka a Alfréd

Emilčina vesnice z toho byla pěkně poděšená, nicméně stařešinové se rozhodli zasáhnout, učinit veškerá vhodná opatření. A Emilka, jako odvážná dcera náčelníka, se nabídla, že oběhne další vesnice se zprávou, co by mohlo v obraně proti těmto nezvaným, prapodivným hostům pomoci. Emilka byla zvyklá neustále běhat po kopcích, a takový výlet ji nikterak nezastrašil. Jenže teď už měla opravdu žízeň. Měla by brzy dorazit k nějaké vodě… To horko za poslední týdny vysušilo drobné potůčky i kaluže… 

Vtom náhle o něco zakopla. Možná už je unavená z toho horka, měla by si odpočinout, říkala si, zatímco se zvedala. Jenže když si oprášila kolena a zvedla hlavu, pohled se jí střetl s něžnýma, zelenýma očima v křoví. Málem překvapením padla opět na zadek na prašnou cestičku. Vykuleně zírala do křoví, do překrásně něžných, zelených očí. Sledovaly ji přátelsky, téměř pobaveně. To nemůže být některý z těch cizinců, kteří se tu poslední dobou objevovali po krajině. Tohle vypadá spíš na nějaké zvíře skrývající se v křoví. 

Pročpak se tam schováváš, zelenoočko? Zeptala se Emilka nahlas směrem ke keři. Když nedostala žádnou odpověď, a zvíře v křoví se také nepohnulo, zkusila prozkoumat zem v místech, kde předtím zakopla. A uviděla kousek bílého, šupinatého ocasu, jak trochu vyčuhuje z křoví. To musí být drak! Bílý drak! Taková vzácnost! A skrývá se tu v té houštině. Proč se na ni dívá a nehýbe se? Není raněný?

2020 © Soňa Siepaková

Sen. Alchymistický seriál Emilka a Alfréd

Emilka a Alfréd (již brzy)

Tento alchymistický seriál o odvážné dívce Emilce a jejím kamarádovi, drakovi Alfrédovi, je právě v přípravě. Odvážná dívka a její moudrý dračí přítel vás naučí tvořivě snít, ať můžete pomoci nastolit harmonii na Zemi mezi lidmi a vším živým na všech úrovních.
Jednotlivé epizody na sebe volně navazují, a týkají se nejrůznějších témat, od osobních zájmů Emilky, až po obnovu životního prostředí či harmonizaci společensko-politické situace na Zemi.
Již za nedlouho ovšem začne každý měsíc vycházet jedna epizoda s dobrodružstvím tohoto páru, která nám mimochodem také ukáže, jak můžeme i my kouzelným sněním proměňovat k lepšímu svůj svět.
V e-shopu si záhy budete moci tento seriál stáhnout jako e-knihy a audio-knihy v sériích po 33 epizodách. Na tyto příběhy později naváže online vzdělávání pohádkově meditativní formou s léčivými příběhy, zpěvem, ilustracemi, hudbou, a možná i hrami. 🙂


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *