Trucík, fňuk, lítost

Trucík, fňuk, lítost. Báseň ze Sbírky Alchymie od Soni Siepakové.

Básně Soni Siepakové pro osobní a environmentální alchymii mají za cíl harmonizovat nás a svět kolem nás skrze soustředěný záměr a lásku. Jsou léčivým nástrojem v zábavné, veršované formě. Tématicky se dotýkají například léčení traumatizujících emocí, pomáhají dojít k odpuštění, znovu nalézt sílu a nadšení. Některé básně se snaží přispět ke zdárnému řešení ekologických problémů současnosti.

Pokud vás některá z těchto básní osloví, stačí si dát ruku na srdce a v duchu říct: “ano”. Přidáte tím svou lásku k mé, a daný záměr se rychleji splníDěkuji vám, že se mnou tímto spolu-tvoříte láskyplnou harmonii na Zemi! 🙂

Děkuji, že lidé vystresovaní opět nachází svůj klid… Kéž napětí, co nás trápilo, rozpouští se jak na slunci sníh…

Děkuji, že úlevou a hravostí  teď čiší naše slova. Kéž hašteřivci složí zbraně a mluví spolu znova…

Děkuji, že strach ze ztráty něčeho, co k životu musím mít… Nahradil úsměv kulatý: Nedostatek prý je klam. Zkusím tomu uvěřit!

Ukaž mi, Bože, jak líbezná jsem bytost! Odkládám svůj trucík, fňukání, zlost, lítost… A v tom láska sladká zaplavila ty, kdo jí otevřeli vrátka. 🙂

Chcete si číst, poslouchat, sledovat videa v angličtině?

Přejděte na můj anglický web:

Chcete si číst nebo zpívat česko-anglicky (dvojjazyčně)?  

Prohlédněte si mou nabídku:

Co mne inspirovalo napsat tuto básničku / písničku?

Tato básnička mi pomohla zpracovat si část mého vnitřního vzdoru, mé neochoty odpustit těm, kdo mne zranili. Snažila jsem se v ní sama sebe přesvědčit, že když své srdce opět otevřu lásce a nechám minulost plavat, bude se cítit lépe. 🙂 Trochu se mi to povedlo. A z hloubi duše si přeji, ať to má podobně pozitivní vliv i na vás. Ať vás tyto verše osvobodí. 

Alchymistické básně Soni Siepakové