Vaječníky - Světelný okruh

Vaječníky. Uzdravte se sami 2. Tipy Soni Siepakové, jak se uzdravit, uvolnit se, či soustředit, pomocí jednoduchého vedení léčivé energie vlastním tělem. 

Chcete-li si tuto techniku vyzkoušet (třeba napoprvé) s podporou vnímavé a zkušené terapeutky Soni Siepakové, abyste proud energie plně procítili a pak si důvěřovali, že to děláte správně, nebo abyste v bezpečném prostředí mohli sdílet, co u toho prožíváte, a byli klidní, že je všechno v pořádku, zvažte objednávku reiki terapie s léčivým příběhem.

Milí muži, ač je tato technika pro ženy, zmiňuji v tomto článku i věci, jež by vás ohledně práce s energií mohly zajímat. Jinak je pro vás kniha Mantak Chia: Multiorgasmický muž.

Vaječníky, Tipy k sebeléčení

LÉČIVÁ SÍLA SEXUÁLNÍ ENERGIE

Pokud jste si už přečetli první díl této série, víte, že s vámi i zde hodlám prohánět léčivou energii po těle – konkrétně centrálním meridiánem, páteří od kostrče nahoru a po prostředku přední částí vašeho těla dolů. 

Podotýkám, že pracovat stačí z klidného stavu, nemusíte se vzrušovat, aby to fungovalo. 🙂

ROZPROUDĚNÍ KUNDALÍNI

Tentokrát to však není energie z těžiště našeho těla, z energetického bodu Tan Tien, dnes budeme svou pozorností ohřívat vaječníky, v nichž podle pradávných tradic, jestli se nepletu, sídlí sexuální energie kundalíni. Budeme s ní kroužit jemně a disciplinovaně tak, aby nás vyživovala, konejšila, posílila a léčila, to my ženy obzvlášť potřebujeme. Chcete-li lepší orgasmy, přečtěte si knihu Mantak Chia: Multiorgasmická žena.

OPAKOVÁNÍ ZÁKLADNÍHO OKRUHU

V prvním díle jsem vám popsala jednoduché posílání energie. Jakmile jsme – během několika sekund či minut – svou pozorností a vizualizací rozehřáli bod Tan Tien do podoby malého, zářivého, energií nabitého pomeranče, nebo oranžového sluníčka, začala z něj vytékat šťáva směrem dolů ke kostrči. Po páteři vystoupala ke korunce hlavy čistě silou naší vizualizace a záměru, a pak po přední části těla stekla dolů. 

SVÍTÍCÍ MANDARINKY

Podobným způsobem si teď dáme pár minut (aspoň půl minuty, jestli jste začátečníci a nechodili jste do kouzelnické školy) na prohřátí a rozzáření svých vaječníků, až se promění v malá, oranžová sluníčka či teple žhnoucí mandarinky. :-). 

PÁNEVNÍ ČERPADLO

Z mandarinkových sluníček nabitých energií začne po chvíli vytékat léčivá, silně vyživující šťáva. Opět ji můžete nechat proudit směrem ke kostrči, odkud začne stoupat po páteři. Mantak Chia, který je zaměřený tradičněji a jako masér i více pracuje s tělem jako takovým, doporučuje pomoci si stahy pánevního dna. S pánevním dnem pracuje i tantrická jóga pro ženy Mohendžodáro, a Da Ben (kterého channeluje Duane Packer) jej dokonce používá k aktivaci světelného těla. Takže pumpujte v oblasti poševního vchodu, stačí velmi jemně. 

PRVNÍ ZASTÁVKA V HLAVĚ

Jakmile nám hřejivá, zářivá, vyživující a léčivá mandarinková šťáva vystoupala od kostrče po páteři, přes krk až do horní části hlavy, představte si, že na chvilinku vklouzne dovnitř a udělá několik kroužků. Vyživuje tím váš mozek a důležité žlázy s vnitřní sekrecí, které odtamtud řídí náš hormonální systém. Kroužit můžete asi kterýmkoli směrem. Jan Cindler učí podobnou techniku kroužení s názvem frontookcipitální okruh (FO), při níž ženám doporučuje kroužit doprava, mužům doleva. Já osobně využívám oba směry, ať je rovnováha.

PRSA A BŘÍŠKO
Jakmile jsme dodaly energii a výživu celé hlavě (zapomněla jsem dodat, že fantazii se meze nekladou, a klidně si to kroužení rozšiřte i na oči, pro zlepšení zraku, či nosní dutiny, zuby apod.), stále teplá mandarinková šťáva nám steče na hruď, kde si opět může dát pár koleček kterýmkoli směrem. Důležitý je – v mé praxi – záměr přinést výživu a něhu svému srdci, prsům, plícím, nikoli přesné provedení techniky. A na závěr udělejte pár kroužků v bříšku, nedaleko svých stále žhnoucích mandarinek vaječníkových. 

EMOČNÍ VYROVNANOST

Mantak Chia dodává břichu u žen nesmírný význam, neboť břicho (včetně druhé a třetí čakry), jsou úzce spojeny s emočním tělem, a s mezilidskými (partnerskými) vztahy (plus tvořivost). A víte jistě, že ženy jsou obvykle citlivější než muži, a tak musí být o to důslednější v udržování vlastního emočního zdraví a rovnováhy. Nabíjení bříška vlastní vyživující, léčivou, posilující sexuální energií (poté, co jste s ní projeli celý okruh, “zmoudřela” v hlavě a “nabila se láskou” v srdci), může přinést zázraky.

VÝZNAM TEPLA

V našich cvičeních si teplo pouze vizualizujeme, ač ho mnozí mohou skutečně cítit. Ovšem ono to teplo má skutečně svůj hlubší smysl. Jelikož jsem jednou pozorovala kamarádku, jak si při bolestivé menstruaci míří na podbřišek zapálenou moksou (bylinný doutník pro terapeutické účely), napadlo mne zkusit totéž s bioptronovou lampou (moksu jsem také vyzkoušela – obyčejnou i pelyňkovou, jen mi často uhasínala). Menstruační bolesti odešly do 10 minut a ten den už se nevrátily. 

BEZBOLESTNÁ BUDOUCNOST ŽEN

Jaké by to mohlo být, milé ženy, kdybychom si své bříško dobíjely vlastní hřejivou mandarinkovou šťávou preventivně celý měsíc, třeba co druhý den… Plus to pumpování pánví, které posiluje svaly, uzemňuje nás i mentálně… Není to cesta třeba k vyrovnaným, silným, novodobým ženám třeba dokonce i bez bolesti při porodu? Kdysi jsem četla příběh (nevím nakolik pravdivý či smýšlený), že v nějaké domorodé vesnici ženy rodily bez bolesti, neboť se tam těšily silné úctě mužů. Než se dočkáme úcty od mužů naší doby v takové míře, abychom neměly bolesti, zkuste aspoň tento okruh – ctěte se samy, pro začátek to jistě stačí, léčivé to je každopádně. Vyzkoušejte a dejte vědět! 🙂

PROPOJENÍ SRDCE, BŘICHA A ZEMĚ

Poznámka na závěr: O významu propojování srdce s břichem, zejména pro ženy, se dočtete v nejednom channelingu ze stránek jeshua.net (Máří Magdaléna, Země). A tantrické masáže pro ženy, a vůbec tantra (slovo tantra znamená jednota) je převážně v první fázi léčivá a katarzní = očistná (tvrdí má vlastní zkušenost). Za těch 13 000 let nadvlády mužů na této planetě máme na své ženské energii a v příslušných orgánech nahromaděno nemálo traumátek. (Časový údaj mám tuším z knih Drunvalo Melchizedeka, na Zemi se údajně i dle Májského kalendáře střídají cykly o 13 000 letech, každý cyklus má jiné téma a nastavení.) Já vám s tím také mohu pomoci v rámci terapie, kterou nabízím na těchto stránkách. 🙂