Tan Tien - Světelný okruh

Tan Tien. Uzdravte se sami 1. Tipy Soni Siepakové, jak se uzdravit, uvolnit se, či soustředit, pomocí jednoduchého vedení léčivé energie vlastním tělem. 

Chcete-li si tuto techniku vyzkoušet (třeba napoprvé) s podporou vnímavé a zkušené terapeutky Soni Siepakové, abyste proud energie plně procítili a pak si důvěřovali, že to děláte správně, nebo abyste v bezpečném prostředí mohli sdílet, co u toho prožíváte, a byli klidní, že je všechno v pořádku, zvažte objednávku reiki terapie s léčivým příběhem.

MOŽNÁ UŽ JSTE SLYŠELI

  • On má plno řečí, ale nic nedělá (chybí mu odvaha?)
  • Ona má hlavu v oblacích… 
  • Ona by se pro druhé rozdala, ale nikdo jí to nevrací…
Tan Tien, Tipy k sebeléčení

ŽIVOT PROUDÍ

A to znamená plynulé proudění krve, lymfy, nervových impulzů či energie rovnoměrně po celém těle. Bez záseků, zúžených míst, hromadění energie na nepatřičných místech, apod.

V oblasti emocí by to také mělo proudit harmonicky, tj. bez dlouhodobého potlačování vlastních přání a následných výbuchů. Bez extrémních reakcí, bez úzkosti, bez předávání rozhodovací síly jiným, bez mocenských bojů, atd.

HARMONICKÝ TVŮRČÍ PROCES

Když všechno správně proudí, jsme schopni tvořit. Máme odvahu a fyzickou sílu (1. čakra), tvořivé nápady a výživu pro ně (2. čakra), dokážeme nalézt prostor ve své realitě pro to, co si přejeme (3. čakra), máme lásku k sobě, abychom věděli, že si zasloužíme mít se dobře, a je v pořádku dělat chyby (4. čakra), dokážeme vykomunikovat vše, co je třeba (5. čakra), máme vize, jak to provést, aby to bylo pro nejvyšší dobro všech (6. čakra), a necháváme se inspirovat svou duší, otevíráme se pomoci od vyšších sil (7. čakra).

JAK TO TEDY ROZPROUDIT? 

V této čtyřdílné sérii Uzdravte se sami vám nabízím čtyři techniky od různých autorů. Všechno to jsou ovšem variace na základní okruh, tzv. centrální meridián podle čínské medicíny. Já ho zde nazývám “světelný okruh”, protože se mi líbí pracovat s pojmem “světlo”, samotný název už navozuje představu vyšších vibrací a dobra. Je-li vám to milejší, použijte pro práci s tímto centrálním okruhem “léčivou energii”, “andělskou energii”, “reiki”… Dělejte prostě to, z čeho máte dobrý pocit, jak říká Abraham (channelovaný Ester Hicks).

Aby tento příspěvek nebyl nekonečný, pojďme rovnou k věci, a ostatní souvislosti si představíme v dalších dílech této série. 🙂 

START: TAN TIEN

Jak vidíte na obrázku nahoře, zdrojem energie (světla, léčivé energie, síly pro imunitní systém) je Tan Tien, což je název pro bod o velikosti malého pomeranče (spojte si ho prosím rovnou s oranžovou barvou a hřejivým teplem) uprostřed vašeho bříška v rovině cca 2-5 cm pod pupíkem. Podle mne (laický odhad) je to úroveň druhé čakry, s kterou budeme pracovat v příštím díle.

BUĎ SVÝM ŠAMANEM

A jen pro informaci, následující technika pochází od Deborah King z knihy Be Your Own Shaman, a drobně jsem si ji upravila (používám pojmy teplý pomeranč a šťáva, řeka, neboť se mi to pak lépe představuje, třeba to pomůže i vám…). 

Ovšem o Tan Tienu jsem se doslechla i předtím v kurzu tantrických masáží, a určitě o něm ví ještě více ti, kdo praktikují Tai Chi, nebo Čchi Kung. Součástí těchto cvičení je nabíjení Tan Tienu.

VYNECHÁNÍ SMYČKY

Poznámka: V tradičních (východních) učeních o tomto cyklu, zejména těch, které souvisí s pránickou výživou (tuto informaci mám od Jasmuheen z knihy Pránická výživa, ona sama ji neprosazuje, jen zmiňuje), se při stékání “šťávy” dolů hlavou používá speciální klička přes horní patro, kdy je třeba dát špičku jazyka co nejblíž k hrdlu. Já se domnívám, na základě svých zkušeností, že energie lásky je mnohem inteligentnější než já, a stačí jí prostě říct, ať steče dolů přes obličej, na krk a dál dolů… 

OHŘEJEME POMERANČ

Když si tento bod představíte, samozřejmě nemusí být teplý. Ohřeje se ovšem naší pozorností. Jednou jsem viděla na youtube skupinu Čechů, kteří ohýbali lžičky. Jak je to možné? Posílali do nich (každý držel tu svou) tak dlouho soustředěný, skupinový záměr a svou pozornost, až se lžička natolik ohřála a změkla, že pak její ohnutí bylo snadné. Naše soustředěná pozornost může ohřívat, tudíž my si teď svůj Tan Tien ohřejeme pomocí své pozornosti a přidáme i vizuální představu, že se ohřívá, ať je to rychlejší. (Stejným způsobem můžete postupovat u jakéhokoli léčení sebe sama, o tom napíšu příště.)

POMERANČOVÁ ŘEKA

Jakmile máme pomeranč ohřátý a v naší představě je nabitý energií, začne z něj jakoby vytékat teplá, léčivá pomerančová šťáva dolů k první čakře, do pánve směrem ke kostrči. Odtamtud šťáva vystoupá po páteři a zadní straně lebky až na vrcholek hlavy. Nakonec steče, pomalým, hustým proudem, po  prostředku přední strany těla dolů. Nechte ji v tomto okruhu proudit několikrát, nemusíte ji vracet do Tan Tienu. To, co vám steče po přední části těla, prostě doteče do pánve a pokračuje od kostrče opět vzhůru. 

ZÁKLAD, NA NĚMŽ SE DÁ STAVĚT

Toto je základní technika, která má spousty variací, jež zmíním v dalších dílech. Zkuste si tuto vizualizaci provádět po dobu alespoň dvou minut (libovolně i déle). Abraham (channelovaný Ester Hicks) tvrdí, že aby se naše vize zhmotnily, potřebujeme u nich udržet pozornost alespoň 70 sekund (nebo podobné číslo těsně přes minutu). 

A JAK ČASTO?

Je to pročišťující a uzdravující technika. Já bych ji navrhovala spojit s každou návštěvou toalety. Zvednete víko (nebo prkénko) a už si vzpomenete na ohřátý pomeranč, z něhož za pár sekund začne proudit hřejivá, léčivá šťáva, akorát opačným směrem. 🙂 Když si to zautomatizujete, vytvoříte si návyk, budete se snadno, průběžně udržovat v proudu a vnitřní čistotě, stejně jako si čistíte zuby. 

A pokud byste uvítali mou asistenci během toho, co to budete zkoušet poprvé, velmi ráda vám pomohu v rámci světelné terapie, kterou nabízím na těchto stránkách.